ANA SAYFA ARGE DEPARTMANI
ARGE DEPARTMANI

Biz Kimiz?

2020 yılında kurulan Ar-Ge merkezimiz Türkiye’nin Ar-Ge vizyonuyla paralel şekilde katma değerler üreten, geliştirdiği ürünlerle hem ithal ikamesi hem de doğrudan ihracat ile ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Bu kapsamda tamamen kendi bünyemizde geliştirdiğimiz cihazlarımızın Ürün Geliştirme(Ür-Ge) faaliyetleri ile ticarileşmesini sağladık. Yurt içinde birçok hastane ve kuruluşa ürünlerimizi teslim ettik. Aynı zamanda yurtdışına da ihraç ettik.

Ankara’da kurduğumuz yaklaşık 600 m2 alana sahip Ar-Ge Merkezimiz 2020 yılında T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillendi. Toplam 35’nin üzerinde mühendis kadromuzla tıbbi cihaz teknolojileri alanında üretim yapmaya, yenilikçi çözümler sunmaya ve TÜBİTAK-TEYDEB gibi teşvikli projelerin içinde yer almaya devam ediyoruz.

Akademik gelişmeleri yakından takip eden Ar-Ge merkezimiz, kurum içerisinde 50’den fazla veri tabanına erişebilen personelleri ile literatürdeki akademik gelişmeleri takip etmektedir. Belirli üniversiteler ile imzaladığımız Ortak-Eğitim sözleşmesi ile lisans derecesindeki öğrencilerinin Ar-Ge Merkezimizde deneyim kazanmalarına imkân sağlıyoruz. Sanayi odaklı yüksek lisans tezleri ile Üniversite-Sanayi işbirliklerini her geçen gün arttırıyoruz.

Projelerimiz

Yenilikçi uygulamalar geliştirerek sektöre öncülük etme vizyonuna sahip olan Ar-Ge Merkezimiz kendi projelerini geliştirerek hem ithal ikamesi oluşturmakta hem de ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Ar-Ge çalışmalarımızda büyük bir öneme sahip olan merkezimiz; biyomedikal cihaz tasarımı, termodinamik analiz ve tasarım, elektronik donanım ve yazılım tasarımı gibi ana başlıklar altında Ar-Ge çalışmalarını sürdürmektedir. Merkezimizde ofis alanlarının yanı sıra Gömülü Sistemler ve Yazılım Geliştirme Laboratuvarı ve Mekanik Tasarım gibi Ar-Ge’yi destekleyici altyapılar da bulunmaktadır. Ar-Ge merkezimizde geliştirilen projeler; Yenidoğan Yoğun Bakım Cihazları, Solunum ve Hayati Destek Üniteleri, Tıbbi Cihaz Test ve Kalibrasyon Cihazları olarak devam etmektedir.

Ödül Sistemi

Ar-Ge Merkezimiz bünyesindeki Ar-Ge Ödül Teşvik Sistemimiz ile çalışma arkadaşlarımızın eğitim ve araştırmalarına maddi ve manevi destek veriyoruz. Bu kapsamda yayın üreten, proje fikri geliştiren, patent başvurusu yapan çalışanlarımızı maddi ödüllerle destekliyoruz. Lisansüstü eğitim yapan çalışanlarımıza eğitim izni, doktora tazminatı gibi çeşitli teşvikler sağlıyoruz. Başlıca teşviklerimiz:

  • Makale ve bildiri teşvikleri
  • Proje fikri bulma teşviki
  • Patent ve Faydalı Model teşviki
  • Yüksek lisans ve doktora eğitim izni desteği
  • Doktora tazminatı
  • Doktora mezunlarına akademik çalışma izni

Ar-Ge Merkezimiz bünyesindeki Ar-Ge Ödül Teşvik Sistemi ile çalışma arkadaşlarımızı lisansüstü eğitim yapmaya, makale yazmaya, proje üretmeye ve patent sahibi olmaya teşvik ediyoruz.

Yeni Kataloğumuzu Gördünüz mü?

KATALOĞU GÖRÜNTÜLE
Okuman Medikal Sistemler
Çevrimiçi
Okuman Medikal Sistemler

Merhabalar, Ürünlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Bizimle Hemen İletişime Geçebilirsiniz.

17:37
Whatsapp Sohbet